RT Myriad - шаблон joomla Joomla

Bezpośrednia okolica miejscowości Banie to atrakcyjne miejsce dla wędkarzy. Znajduje się tutaj wiele jezior o rozmaitym charakterze i rybostanie – jest z czego wybierać. Tym bardziej, że bańskie jeziora nie są przesadnie tłumnie odwiedzane.

W granicach miejscowości Banie znajduje się jezioro Dłużec. To atrakcyjne łowisko, w którym przeważają okonie. Jednak rybostan jest na tyle rozmaity, że posiadając mapę batymetryczną bez problemu można znaleźć miejsca typowo sandaczowe.

Jezioro Dłużec. W tle Banie.
Jezioro Dłużec. W tle Banie.


Niemalże we wszystkich jeziorach w okolicy można liczyć na połów leszczy i płoci. Wśród wędkarzy popularnymi jeziorami szczupakowymi są Dłużyna, Mostowe, MłyńskieMały Strzeszów. Jeśli chcemy łowić okonie, to najlepiej udać się na jeziora Duże Strzeszowskie, Długie i wspomniane już Jezioro Dłużec.

Dojazd do większości jezior jest dobry. Leśne drogi prowadzące na łowiska często są utwardzone. Łódki można wypożyczyć w dwóch ośrodkach nad jeziorem Długim. Nad innymi jeziorami można znaleźć niewielkie pomosty, idealne do łowienia na spławik.

Nasza strona korzysta ciasteczek dla Twojej wygody i zwiększenia funkcjonalności