RT Myriad - шаблон joomla Joomla

Ziemia Bańska – historyczna kraina okryta mgłą tajemnicy, naznaczona rycerskim mieczem i doprawiona szczyptą urokliwego krajobrazu. To niezwykła przygoda, która fascynuje, zachwyca i pozostaje w pamięci. Przyjedź, zobacz i poznaj gminę Banie!

Dla kogo?
Odpowiedź jest prosta – dla każdego! Jeśli szukasz ciszy i spokoju, jeśli chcesz zobaczyć niesamowite zabytki albo odpocząć nad wodą – dobrze trafiłeś! Przed Tobą kraina, która nie pozwoli się nudzić.

Piękno Ziemi Bańskiej.
Piękno Ziemi Bańskiej.

Poczuj ducha historii
Zobacz jak niewiele trzeba, żeby przenieść się w czasie. Najbardziej niesamowitą podróż – aż do epoki średniowiecza – odbędziesz zwiedzając kolejne miejscowości gminy. To właśnie tutaj znajdziesz pozostałości po wielkich zakonach rycerskich – templariuszy i joannitów. To właśnie tu usłyszysz niesamowite legendy niesione przez wieki. To tutaj spotkasz się z historią!

Odkryj piękno natury
Rzeka czy jezioro? Las czy otwarta przestrzeń? Wycieczka piesza czy rowerowa? Tutaj nie musisz z niczego rezygnować – wszystko znajdziesz na miejscu! Gmina ma do zaoferowania rozmaite formy wypoczynku – od plażowania nad jeziorem, przez leśne spacery, aż po rowerowe wycieczki łączące wszystkie elementy przyrody.

Jak dojechać
Obierając Szczecin jako punkt startowy, najprościej kierować się do drogi szybkiego ruchu S3. Po około 27 kilometrach skręcić w prawo na „węźle Pyrzyce” w drogę nr 122. Po przejechaniu kolejnych 6 kilometrów znajdujemy się w Baniach.

Nasza strona korzysta ciasteczek dla Twojej wygody i zwiększenia funkcjonalności